آغاز ثبت نام کاروان‌های اربعین بسیج دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی

مسئول مرکز هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: ثبت نام کاروان های اربعین بسیج دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، وحید شورابی در رابطه با اقدامات بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در ایام اربعین ۹۸ گفت: ثبت نام کاروان های اربعین بسیج دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی از هفته قبل آغاز شده است و تا ۱۵ مهر ادامه خواهد داشت.

وی افزود: علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در راهپیمایی اربعین به دفاتر بسیج دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کنند.

مسئول مرکز هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: امسال خواهران نیز به صورت کاروانی اعزام خواهند شد.

گفتنی است احمد صالحی آرا دبیر ستاد اربعین حسینی دانشگاه آزاد اسلامی پیش از این با بیان اینکه ستاد اربعین به منظور انسجام بخشی و هم افزایی بیشتر در برگزاری مراسم اربعین شکل گرفته، گفت: افزایش معرفت و بصیرت افزایی و همچنین کیفیت بخشی به مباحث فرهنگی از دیگر اهداف این ستاد است. مقام معظم رهبری نیز هدف مسلمانان از شرکت در اربعین حسینی را ایجاد تمدن نوین اسلامی دانستند.

وی با اشاره به تسهیلات دانشگاه آزاد اسلامی برای زائران کربلا در اربعین حسینی، اظهار داشت: اختصاص وام به دانشجویان، کارکنان و اساتید تا سقف ۳ میلیون تومان، اعطای سه روز مرخصی تشویقی و … از جمله اقدامات و تسهیلات دانشگاه آزاد اسلامی برای هر رفاه زائران حسینی است.

رئیس ستاد اربعین حسینی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه افراد متقاضی دریافت تسهیلات حتماً باید در سامانه ساجد این دانشگاه ثبت نام کنند، خاطرنشان کرد: به دانشجویان یک میلیون تومان و به کارکنان و اساتید دو وام یکیکی به مبلغ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و دیگری به مبلغ سه میلیون تومانی تعلق می گیرد. همچنین روزهای ۲۳، ۲۴ و ۲۸ مهرماه به کارکنان و اساتید زائر کربلا مرخصی تشویقی داده می شود. غیبت دانشجویان نیز موجه است.