امام‌جمعه نظرآباد: استادان و نخبگان دانشگاه در تقویت فرهنگ عاشورا رسالت بزرگی دارند

امام جمعه نظرآباد گفت: استادان و نخبگان دانشگاه در تقویت باورهای دینی دانشجویان و فرهنگ عاشورا رسالت بزرگی دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از نظرآباد، حجت‌الاسلام سیدسجاد موسوی امام جمعه نظرآباد صبح امروز در سخنرانی مراسم عزاداری سالار شهیدان در دانشگاه آزاد اسلامی مرکز نظرآباد تأکید کرد: استادان و نخبگان دانشگاه در تقویت باورهای دینی دانشجویان و فرهنگ عاشورا رسالت بزرگی دارند.

وی در مراسم قرائت زیارت عاشورا و عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در جمع استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی مرکز نظرآباد بر نقش‌آفرینی هرچه بیشتر استادان و نخبگان دانشگاهی در مسیر تقویت باورها و نیز تعمیق فرهنگ و معارف عاشورا بین دانشجویان تأکید کرد.

امام جمعه نظرآباد رسالت دانشگاهیان در برابر خنثی‌کردن توطئه‌های فرهنگی و معرفتی دشمنان برای نسل جوان به‌ویژه قشر دانشجویان را مهم و حیاتی قلمداد کرد.

موسوی در این مراسم که با حضور فیض‌الله اکبری‌دستک رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز نظرآباد و مدیران، کارکنان، استادان و دانشجویان این دانشگاه برگزار شد با بیان فرمایش شهید مطهری درباره زمینه‌ها و عوامل پیدایش واقعه عاشورا در کتاب حماسه حسینی عنوان کرد: همان‌طوری که این شهید بزرگوار نیز آورده‌اند، موضوع شهادت امام حسین(ع) به نوعی فقط در یک روز و آن هم فقط در عاشورای سال ۶۱ هجری انجام نشد؛ بلکه این امر در سه مرحله زمانی و آن هم در شرایط خاص انجام شد.

امام جمعه نظرآباد ادامه داد: دشمنان ابتدا اسم سیدالشهدا را ذبح کردند و در مقطع دیگر هم رسم سیدالشهدا و سرانجام در آخرین مرحله پیکر و جسم آن حضرت را سر بریدند و با این ترفندها واقعه عاشورا را به وجود آوردند.

موسوی با توجه به پیدایش عرفان‌های نوظهور، بدعت‌ها و نیز خرافات بی‌اساس در مقاطع گوناگون به‌ویژه در ایام متعلق به شهادت امام حسین(ع)، خواستار هوشیاری همه‌جانبه همه آحاد جامعه به‌ویژه دانشگاهیان در این باره شد و بر حرکت همگان در صراط مستقیم علوی و مکتب سرخ حسینی بر اساس آموزه‌های اصیل اسلامی و مکتب انقلاب اسلامی تأکید کرد.