با حضور مسئولان؛ مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نظرآباد معرفی شد

مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مرکز نظرآباد در مراسمی با حضور مسئول سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان البرز و جمعی از مسئولان معرفی شد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نظرآباد معرفی شد

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از نظرآباد در مراسمی با حضور جعفر فلاح‌نژاد مسئول سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان البرز و تنی چند از مسئولان این نهاد، مسئول جدید کانون بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مرکز نظرآباد معرفی شد و حکم مسئولیت خود را از سیدعباس صارمی‌حصاری سرپرست این دانشگاه دریافت کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز نظرآباد در ابتدای این مراسم با تبریک حلول ماه ربیع‌الاول و وقوع ولادت پیامبر اکرم(ص) در این ماه از وی به‌عنوان پیامبر مهربانی‌ها یاد و اظهار کرد: اگر نگاهی به تاریخ بیندازیم، مشاهده می‌کنیم که بسیاری از رهبران و فرماندهان در گذشته پس از پیروزی و فتح سرزمین‌ها جنایات هولناکی مرتکب شدند، به‌طور مثال پس از شکست محاصره کرمان عده بسیاری کور شدند یا پس از شکست مختار ثقفی عده بسیاری از یاران وی سر از بدنشان جدا شد.

سیدعباس صارمی‌حصاری اضافه کرد: پیامبر مهربانی‌ها پس از فتح مکه با وجود تمام ناملایماتی که از برخی اهالی مکه دیده بودند، فرمان عفو عمومی صادر کردند. تفکر بسیج و بسیجی نیز نشئت گرفته از همین سیره پیامبر اکرم(ص) است و بسیجی در راستای کسب رضای خدا، هرجا که بندگان خدا دچار مشکل و مصیبتی مانند سیل، زلزله، بیماری و … شوند، خالصانه و مهربانانه و صرفاً در راستای کسب رضای معبود خویش و تحت هدایت ولی امر زمان خویش وارد میدان می‌شود و بدون هیچ چشم‌داشت مادی به کمک آنها می‌شتابد و همین ویژگی موجب شده است که این نهاد از یک پشتوانه مردمی خوبی برخوردار باشد.

وی از تلاش‌های متواضعانه دانشجوی بسیجی مهدی صفری تشکر و برای عرفان یادگاری مسئول جدید کانون بسیج دانشجویی آرزوی موفقیت و به وی توصیه کرد برای پیشبرد بهتر اهداف این نهاد، تیم اجرایی قوی از دانشجویان تشکیل شود و با معاونت فرهنگی و نهادهای فعال در ذیل این معاونت، دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه و سایر واحدهای فرهنگی فعال دانشگاه تعامل خوبی داشته باشند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نظرآباد معرفی شد

بسیج دانشجویی باید جریان‌ساز، مطالبه‌گر، فعال فرهنگی و علمی باشد

مسئول سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان البرز نیز به وصف بسیج و انتظارات رهبری از دانشجویان بسیجی پرداخت و توضیح داد: بسیج دانشجویی باید جریان‌ساز، مطالبه‌گر، فعال فرهنگی و علمی باشد و بنابر رهنمود رهبری نیروی در تراز انقلاب و نقش‌آفرین در عرصه جامعه شناخته شود.

جعفر فلاح‌نژاد ادامه داد: رصد تمام فعالیت‌های نهادهای شهرستان و هماهنگی با آنها و به‌ویژه هماهنگی با امام جمعه شهر برای اشاعه فعالیت‌های فرهنگی تأثیرگذار در راستای جلوگیری از اشاعه ضدفرهنگ‌ها یکی از وظایف این نهاد بوده و امید است با تشکیل شوراها و کانون‌های زیر نظر بسیج دانشجویی، این نهاد بتواند با اقتدار در راستای انجام وظایف محول شده به آن گام بردارد.

به گزارش آنا، در پایان جلسه، مهدی صفری مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نظرآباد گزارشی از فعالیت‌های دو سال گذشته خود ارائه و عرفان یادگاری مسئول جدید بسیج دانشجویی اهداف و برنامه‌های خود را تشریح کرد.