برگزاری مراسم تقدیر و تجلیل از دانشجویان جهادگر بسیجی و برندگان مسابقات فرهنگی دانشجویی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی نظرآباد مراسم تقدیر و تجلیل از دانشجویان جهادگر بسیجی که از زمان شیوع ویروس کرونا در صحنه های مختلف مقابله با شیوع این بیماری حضور پر رنگ داشتند و همچنین در پاسخ به فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر مشارکت در پویش مردمی مساوات خدمات زیادی را به نیازمندان استان البرز انجام داده اند، با حضور ریاست و مسئولین دانشگاه، در سالن شورای دانشگاه و با رعایت کامل دستور العمل‌های بهداشتی برگزار گردید.

در ابتدا آقای دکتر سید عباس صارمی حصاری سرپرست دانشگاه ضمن عرض تسلیت بابت شهادت حضرت زهرا (س) گفتند:‌ ایام دیماه ایام پرحادثه‌ای بود که اکثر آن‌ها تلخ و ناراحت کننده بودند مانند: شهادت حاج قاسم سلیمانی، چهلمین روز شهادت شهید فخری زاده، ارتحال ملکوتی حضرت آیت الله مصباح یزدی فیلسوف و مفسر قرآن، حوادث مربوط به قیام خونین مردم قم. وی در ادامه گفت: البته این حوادث هر چند ناگوار بودند ولی وقتی مورد تجزیه و تحلیل عمیق قرار می‌گیرند مطالب و مفاهیم آموزندة بسیاری از آنها استخراج و استنتاج می شود و هر کدام می‌تواند برای جوانان ما یک کلاس درس باشد و مسیر حرکت آن‌ها را روشن نماید. ایشان در ادامه اشاره کردند که یکی از آموزه‌های حاصل از این حوادث، مفهوم جهاد و ایثار است که از بررسی ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی و شهید فخری زاده حاصل می‌شود و جوانان ما می‌توانند این دو شهید را الگوی عملی خود قرار داده و روش زندگی و نحوة عملکرد آن‌ها را معیاری برای ارزیابی میزان صحت عملکرد خود در مسیر جهاد و ایثار قرار دهند. ایشان در ادامه گفتند: واژة جهاد تنها به معنی جنگ نیست بلکه جهاد از ریشة جهد به معنی کوشش و مبارزه در عرصه‌های مختلف است  مانند جهاد دانشگاهی به معنی کوشش در راستای پیشرفت علم، جهاد سازندگی به معنی کوشش برای آبادانی کشور. ایشان خطاب به دانشجویان بسیجی گفتند: شما هم که در مسیر مبارزه با بیماری کرونا وارد شدید و برای کاهش شدت شیوع آن، صادقانه و بدون هیچ چشم داشتی تلاش کردید و هدف خود را جلب رضای خدا از طریق خدمت و کمک رسانی به خلق خدا و بخصوص نیازمندان و قشر ضعیف قرار دادید، جهادگر هستید و ما دانشگاهیان نیز به نوبة خود از تلاش‌های شما جهادگران جوان و با انرژی تشکر و قدردانی می‌کنیم و امیدورایم که همواره با انرژی و با طراوت در میدان‌های مخلتف جهاد شاهد حضور شما باشیم.

در خاتمه‌ی این نشست، گفت و گوی صمیمانه‌ای بین دانشجویان و مسیولین دانشگاه درخصوص فعالیت‌ها و دغدغه‌های دانشجویان انجام شد و مراسم با اهدای لوح سپاس و محصولات فرهنگی به دانشجویان جهادگر بسیجی و همچنین برندگان مسابقة فرهنگی با عنوان دلنوشته ای برای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و نیز مسابقة کتابخوانی با محوریت کتاب شهید ابراهیم هادی پایان یافت.

fae92e2f-44c6-4c7f-b0f6-3c897cccac1a 2be38216-c89e-46ef-ba6a-9f503ff1e92f