برگزاری کارگاه پیشگیری از رفتارهای پرخطر در دانشگاه آزاد اسلامی نظرآباد

کارگاه مشاوره و پیشگیری از رفتارهای پرخطر، همزمان با روز جهانی مبارزه با ایدز با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهر نظرآباد و امور دانشجویی و فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از نظرآباد، کارگاه مشاوره و پیشگیری از رفتارهای پرخطر با هدف آگاهی‌بخشی و آموزش راه‌های پیشگیری از رفتارهایی که منجر به بروز این بیماری می‌شود با استقبال قابل‌توجه دانشجویان، استادان و کارکنان مواجه شد.

در حاشیه این کارگاه کارشناسان شبکه بهداشت و درمان میزان قند و فشارخون مراجعان را مورد آزمایش قرار داده و برای داوطلبان، تست ایدز انجام دادند.

رقیه احمدی کارشناس مسئول پیشگیری از بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان در بخش تئوری این کارگاه به بیان خطرات و آسیب‌های ناشی از روابط ناسالم و خارج از عرف و سایر طرق آلودگی افراد به بیماری ایدز، اشتباهات رایج در نحوه برخورد با بیماران مبتلا به ویروس و نیز خطر پنهان بودن بیماری در سطح جامعه پرداخت.

وی درباره اهمیت پیشگیری و کنترل به‌موقع، نحوه درمان، مراکز مشاوره‌دهنده و سایر مؤلفه‌هایی که داشتن آگاهی به آنها از شیوع این بیماری جلوگیری می‌کند، به‌صورت مفصل مطالبی را ارائه کرد.