حضور استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی نظرآباد در مراسم عزاداری دانشگاهیان استان البرز

پیش از ظهر روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ و در آستانۀ ۲۸ صفر سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و امام حسن مجتبی (ع) و همچنین شهادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) مراسم عزاداری با حضور دانشگاهیان استان البرز در مصلای کرج برگزار شد. استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نظرآباد نیز در اجتماع عظیم عزاداران حسینی دانشگاهیان استان البرز در مصلای کرج حضور یافته و به سینه زنی و عزاداری پرداختند. در این مراسم که به دعوت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه­های استان البرز انجام شد، دانشگاهیان عزادار نظرآباد در کنار سایر عزاداران از دانشگاه­های استان البرز از میدان توحید کرج تا مصلای نماز جمعه این شهر پیاده روی نمودند. این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام رزاقی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان البرز و نوحه خوانی مداحان اهل بیت (ع) ادامه یافت.

حجت الاسلام رزاقی با قدردانی از حضور شرکت­ کنندگان دراین مراسم به بیان سخنانی در خصوص مکتب امام حسین(ع) و زنده بودن آن برای همیشه پرداخته و اشاره نمود: با همۀ هجمه های وارده و فضاسازی­های انجام شده قبل از آغاز ماه محرم و صفر، هیچگاه از شور و هیجان و ارادت مردم نسبت به امام حسین (ع) کم نشده و در بهترین شکل ممکن ملت ما ارادت خود را نشان داده و بطور گسترده در پیاده روی اربعین شرکت نمودند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در ادامه افزود به آن­هایی که فضاسازی می نمایند و ایراد می­گیرند که چرا هزینه های پیاده روی اربعین را در جای دیگری هزینه نمی کنید نیز باید گفت : چرا به هزینه­هایی که برخی برای سفرهای غیر ضروری و تفریحی انجام می دهند ایرادی وارد نیست در حالیکه برگزاری عزای حسینی برخواسته از دل و جان و فهم و درک مردم نسبت به شعائر دینی و مذهبی است و از طرفی دیگر، به حق ملت و دولت عراق نیز در همایش بزرگ اربعین سنگ تمام گذاشته و به نحوی شایسته از زائرین حسینی پذیرائی می نمایند، که جای بسی تشکر و قدردانی دارد. وی در ادامه به ذکر مصائب حضرت زینب (س) در روز عاشورا و اربعین حسینی و همچنین شهادت امام حسن (ع) پرداختند. مراسم با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام رزاقی و صرف غذا پایان یافت.

accee4b4-0734-4d40-938f-7c1e6baefce5