معاون دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج گفت: کتابخانه دانشگاه آزاد اسلامی نظرآباد به ۹ کتابخانه‌ واحد کرج متصل می‌شود و در آینده‌ای نزدیک عموم مردم می‌توانند از این کتابخانه‌ها استفاده کنند.

وی افزود: در صورت وقوع این امر با توجه به مدیریت یکپارچه و واحد کتابخانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در بستر اینترنت و با استفاده از نرم‌افزارهای تحت شبکه، افراد عضو در کتابخانه دانشگاه آزاد اسلامی نظرآباد نیز می‌توانند از منابع موجود در کتابخانه‌های واحد کرج استفاده کنند.

کتابخانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز عمومی می‌شود

رئیس شورای تخصصی پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز بیان کرد: حدود ۲۵۰ هزار جلد کتاب چاپی در زمینه‌های مختلف علمی در کتابخانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج موجود است و این دانشگاه آمادگی دارد برای تقویت کتابخانه دانشگاه آزاد اسلامی مرکز نظرآباد تعدادی از کتب موجود در کتابخانه‌های خود را به کتابخانه دانشگاه آزاد اسلامی نظرآباد منتقل کند.

استفاده مردم نظرآباد از کتابخانه دانشگاه

سیدعباس صارمی حصاری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی نظرآباد هم گفت: این مرکز دانشگاهی در راستای رسالت خویش که گسترش آموزش و پژوهش و ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی به جامعه است، تمایل دارد تا با همکاری مدیران کتابخانه شهرستان نظرآباد و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی، بستری مناسب ایجاد کند تا اهالی شهرستان نظرآباد نیز بتوانند از منابع کتابخانه دانشگاه مانند کتابخانه‌های عمومی شهر استفاده کنند.

وی افزود: در این راستا معاون پژوهش و فناوری دانشگاه‌ آزاد اسلامی واحد کرج هم اعلام کرد که پیرو صحبت‌های انجام شده با «دکتر جهان» مدیرکل امور کتابخانه‌ها و مجلات دانشگاه آزاد اسلامی در سازمان مرکزی، دانشگاه آزاد از این امر با آغوش باز استقبال می‌کند و برای محقق کردن این هدف می‌توان از تفاهم‌نامه منعقد شده میان دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز استفاده کرد.

صارمی حصاری اظهار کرد: با توجه به اراده موجود در دانشگاه برای وقوع این امر و نیز با توجه به رایزنی‌های انجام شده با مدیر کتابخانه‌های عمومی شهر نظرآباد در بازدید اخیر ایشان از کتابخانه دانشگاه آزاد نظرآباد به نظر می‌رسد این امر به‌زودی عملیاتی می‌شود.

وی بیان کرد: به این ترتیب در صورت عملیاتی شدن این دو برنامه، اهالی شهرستان نظرآباد می‌توانند در کنار منابع موجود در کتابخانه‌های عمومی شهرستان از منابع غنی موجود در کتابخانه دانشگاه آزاد اسلامی و نیز کتابخانه‌های دانشگاه آزاد واحد کرج استفاده کنند.